Mar, Sht 19, 2023
Banner Top
Banner Top
Kujdes, mos i bëni këto gjëra me stomak bosh!

Ushqimi ka një rëndësi dhe ndikim të madh në organizmin tonë. Por, ajo çfarë duhet duhet të bëni kujdes është me ushqimet që do të hani në stomak bosh.

Më poshtë mund të kuptoni se cilat janë disa prej gjërave që nuk duhet t’i bëni asnjëherë me stomak bosh:

1-Asnjëherë mos pini ilaçe në stomak bosh sepse efekti i tyre zvogëlohet, si dhe shkakton probleme shëndetësore.

2-Edhe pse gati çdo i dyti e bën këtë, nuk duhet të pini kafe sepse stimulon prodhimin e acidit, i cili mund të shkaktojë urth.

3- As çamçakëzi nuk duhet të konsumohet pasi mund të shkaktojë gastrit.

4- Gastrit mund të shkaktojë edhe konsumimi i lëngjeve të frutave me stomakun bosh.

5- Asesi mos konsumoni alkool pasi mud të ketë pasoja të rënda për mëlçinë, zemrën dhe veshkat.

Stomaku bosh dhe ndjenja e urisë mund të pengojnë gjumin tuaj, kështu që është mirë të hani diçka para se të flini ose është mirë të pini një gotë qumësht pasi ka magnez e kalcium./Familja Jonë

Tags: ,

Lajme te ngjajshme

Youtube

Arkiva

Kategoritë