Enj, Nën 30, 2023
Banner Top
Banner Top
Ujë dhe kivi – kombinim shumë i shëndetshëm!

Thuhet se gjërat e mëdha vijnë në përmasa të vogla.

Kjo nuk mund të ishte më e saktë se sa për kivin i cili është i vogël por ka veti shumë të mira për trupin tonë.

Ky frut i vogël është i mbushur plot me vitamina, minerale dhe kimikate natyrale që ndihmojnë trupin tuaj në shumë mënyra.

Kivi është i lartë në vitaminë C

Ndërsa shumica e njerëzve mendojnë për portokallin sa herq që na thonë fruta me vitaminë C tani nuk duhet të harroni dhe kivin që përmban më shumë se sa portokalli rreth 85% të vlerës që ju nevojitet çdo ditë.

Kivi nuk ka yndyrë

Kivi është pa dhjamë. Hiç. Zero.  Nëse jeni duke monitoruar yndyrën, kivi është një fryt i mirë për të shtuar në dietën tuaj.

Kivi është i lartë në fibra

Nëse keni nevojë për më shumë fibra në dietën tuaj, shtoni disa feta kivi në kosin e mëngjesit. Kivi ka fibra më shumë se një tas me drithëra, dhe më shumë shije. /Familja Jonë

Youtube

Arkiva

Kategoritë