Pre, Sht 22, 2023
Banner Top
Banner Top
Si të shpëtoni nga gërhitja?

Askush nuk dëshiron t’i dëgjojë tingujt torturues të gërhitjes ndaj ne kemi përmbledhur për ju disa metoda krejt natyrale, pa shumë shpenzime që do t’ju ndihmojnë t’i mbani zhurmat nën kontroll.

1. Merrni vitaminë C

Vitamina C ndihmon në përmirësimin e sistemit imunitar dhe atë të frymëmarrjes. Një nga shkaqet kryesore të gërhitjes është bllokimi i rrugëve të ajrit prej sinuseve, gjë që na shtyn të hapim gojën dhe uvula të lëkundet. Duke konsumuar vazhdimisht vitaminë C do të mund t’i pastroni mirë e mirë sinuset. Hani sa më shumë brokoli, speca të kuq apo ananas. Përpara se të shkoni për të fjetur shtrydhi 1- 2 kokrra portokall.

2. Përmirësoni dietën ushqimore

Për të ulur inflamacionin brenda trupit tuaj pasurojeni dietën me enzima dhe antioksidantë. Shmangni produktet e bulmetit si dhe racionet e mëdha para gjumit. Mundohuni nga ana tjetër të konsumoni sa më pak alkool, duhan, çokollata, ushqime të procesuara etj.

3. Çdo mbrëmje mos harroni këtë lëng magjik

Ky ilaç ka përbërës natyralë që do t’ju ndihmojnë të pastroni mykun e gojës dhe të rrisni sistemin imunitar. Përbërësit:

2 karrota

2 mollë

¼ limon

1 fetë xhinxher

1 filxhan lëng portokalli

Futini në një shtrydhës frutash dhe pijen konsumojeni pak orë para se të flini.

Youtube

Arkiva

Kategoritë