Die, Pri 11, 2021
Banner Top
Banner Top
Bombë energjike nga pemët e thara: Me këtë përzierje të shijshme lodhja zhduket!

Pos që është burim i shëndetshëm i sheqerit natyral, rrushi i tharë siguron edhe vitaminat A, B6 dhe hekur

Me kaça dhe hithër do t’i ofrojë organizmit përkrahjen e fuqishme energjike!

Përbërësit:

– 1 lugë rrush të tharë,
– 2 lugë kaça të thara,
– 1 lugë fletë të imtësuara hithre,
– ½ lugë mjaltë.

Përgatitja:

Bluani një lugë rrush të tharë, dy lugë fruta kaçe dhe një lugë hithra të imtësuara.

Shtoni gjysmë lugë mjaltë dhe përzieni mirë.

Në mëngjes dhe në mbrëmje hani nga një lugë.

Lodhja do të zhduket. 

Arkiva

Kategoritë