Mër, Nën 29, 2023
Banner Top
Banner Top
A keni provuar ndonjëherë të gatuani vegetën tuaj? Ja një recetë me pak produkte

Gatuar nga: Besime Imeri Ajeti
Këshilla dhe receta për Bebe&Fëmijë
Në kuzhinën tonë përdoren shumë mëlmesat dhe erëzat.
Është vegeta ajo të cilën e përdorim edhe në recetat tradicionale edhe ato moderne, por a e keni menduar ndonjëherë mundësin e përgatitjes së vegetes në shtëpi.

Nëse jo, atëherë ne iu sjellim një recetë të tillë.

Gjysmë kg karrota
2 qepë të mëdha
1 spec i gjelbër
2 domate
gjysmë celer
majdanoz

I copëtojmë në pjesë të imëta. Perimet i vendosim në letër për pjekje, I fusim në furrë dhe i lëmë të thahen në 50 gradë për 6 orë.

Në fund I shtojmë kripë të himalajeve dhe I bluajmë.

Aroma shumë e këndshme, shija e mrekullueshme e mbi të gjitha ë shëndetshme

Perimet i vendosim në letër për pjekje, I fusim në furrë dhe i lëmë të thahen në 50 gradë për 6 orë.

Në fund I shtojmë kripë të himalajeve dhe I bluajmë.
Aroma shumë e këndshme, shija e mrekullueshme e mbi të gjitha e shëndetshme.

Youtube

Arkiva

Kategoritë