Sht, Nën 25, 2023
Banner Top
Banner Top
Rise & Shine

Gatuar nga: Green & Protein

Sallatë e gjelbër
Spinaq
Domatina
Avokado
Kërpudha
Patate e ëmbël
Fleta majdanozi të freskët
Misër
Djathë I dhisë
+Salcë e shtëpisë

Një pjatë me plot ngjyra, shije dhe shumë e shëndetshme.

  • Karota përmban shumë vitamina dhe kalori ajo ka pak kalori dhe nuk ka kolesterol.
  • Kërpudha ka përmbajtje të lartë proteinash dhe natriumi, të ulëta në yndyrë të ngopur dhe aspak kolesterol!
  • Avokado është plot me fibra që ndihmon me rënien në peshë, ul nivelin e sheqernave në gjak dhe ka lidhje të drejtpërdrejtë me uljen e rrezikut ndaj një sërë sëmundjesh. Mund të ulë nivelet e triglicerideve dhe kolesterolit.

Youtube

Arkiva

Kategoritë