Pre, Maj 26, 2023
Banner Top
Banner Top
Mbi 450 viktima nga koronavirusi në Gjermani, numri i të infektuarve  arrin në mbi 57.000

Numri i të infektuarve me koronavirus në Gjermani ka arritur në 57,298 – nga 4,751 sa ka qenë të dielën.

Kështu ka bërë të ditur Agjencia e shëndetit publik në Gjermani, e njohur si Instituti Robert Koch.

Landi jugor i Bavarisë, ku sëmundja është shfaqur për herë të parë në Gjermani, ka numrin më të madh të rasteve.

Numri aktual i viktimave është 455.

Gjermania është vendi i pestë në botë me numrin më të madh të të infektuarve.

Para saj vijnë: Shtetet e Bashkuara, Italia, Kina dhe Spanja.

Edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, është testuar për koronavirus, por ajo ka dalë negative./Familja Jonë

Youtube

Arkiva

Kategoritë