Mar, Sht 26, 2023
Banner Top
Banner Top
Vaji i ullirit, i domosdoshëm për rutinat e bukurisë

Vetitë kurative të vajit të ullirit dihen që moti, por ky vaj nuk përdoret vetëm për ushqime.

Ai është një zbutës fantastik për lëkurë dhe flokë.

Ja disa mënyra se si ta përdorni vajin e ullirit për arsye bukurie:

Hidratues për lëkurë – nëse aplikoni një sasi të vogël të këtij vaji, lëkura jote do të shkëlqeë dhe do të ushqehet.

Pastrues i grimit – në mënyrë që të mos lini asnjë shenjë grimi në lëkurë ju mund të aplikoni vaj ulliri qoftë tek sytë, qoftë tek pjesa tjetër e fytyrës.

Kundër djegieve  – në mënyrë që ta qetësoni lëkurë kundër djegieve ju mund të përdorni vaj ulliri.

Buzët e thara – ‘ilaçin’ kryesor e kanë vajin e ullirit. Ju madje mund të shtoni një pikë vaj ulliri në balsamin tuaj për buzë. /Familja Jone

Youtube

Arkiva

Kategoritë