Pre, Gus 19, 2022
Banner Top
Banner Top
Sot në vend do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se edhe sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira konvektive të cilat gjatë ditës parashihen të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë gjatë gjithë javës, prandaj kujdes rrezeve direkte të diellit.

Youtube

Arkiva

Kategoritë