Die, Maj 16, 2021
Banner Top
Banner Top
Shenjat që tregojnë se nuk po merrni mjaftueshëm proteina

Ushqimet e pasura me proteina duhet patjetër të jenë në listën tuaj në secilin vakt. Në këtë mënyrë do të rrisni energjinë tuaj dhe do të ndiheni mjaft mirë gjatë ditës.

Nëse mendoni se nuk jeni duke marrë proteina mjaftueshëm, provoni të shtoni më shumë ushqime të pasura me proteina dhe do të vini re ndryshime pozitive në trup.

Këtu janë shtatë shenja që ju nuk jeni duke marë proteina të mjaftueshme dhe duhet të ndërtoni një vakt më të mirë:

  1. Ënjtje në trup

2. Lodhje

3. Rritja e ndjenjës së urisë

4. Nuk shërohen plagët

5.Rënia e flokëve

6.Imuniteti i ulët

7. Lëkura e thatë./Familja Jonë

0 Comments

Leave a Comment

Arkiva

Kategoritë