Mar, Qer 18, 2024
Banner Top
Banner Top
Presidenti kinez viziton qytetin më të prekur në botë nga koronavirusi

Për herë të parë që nga shpërthimi i koronavirusit në qytetin Wuhan, Presidenti i Kinës, mëngjesin e të martës vizitoi këtë qytet.

Presidenti kinez, Xi Jinping, do t’i inspektojë objektet mjekësore dhemasat parandaluese të zbatuara në Wuhan.

Përveç inspektimit, sipas agjencisë shtetërore të Kinës “Xinhua News”, presidenti do të takojë punonjësit mjekësorë, oficerët dhe ushtarët.

Youtube

Arkiva

Kategoritë