Enj, Nën 30, 2023
Banner Top
Banner Top
Pijet që ndikojnë në erën e trupit

A e dini sa shumë ka rëndësi çfarë pini, për erën që mbani trupi?

Janë disa pije që ndikojnë tejet keq në erën e trupit, e ato janë:

Uji vs birra

10 Foods That Make Your Body Smell Great

Uji ndihmon trupin që ta largojë toksinat nga trupi.Kurse, birra bën që gjitha poret të mbyllen dhe era të mbetet brenda.

Lëng limoni vs vera

10 Foods That Make Your Body Smell Great

Një gotë verë në ditë është shumë e shëndetshme por ku kjo gjë tejkalohet atëherë mund të ketë efekt të keq, tek era e trupit. Provoni e pini ujë me limon pasi ndihmon në detoksifikimin e trupit dhe largimin e antioksidantëve.

Çaji gjelbër vs kafeja

10 Foods That Make Your Body Smell Great

Kafeja ndikon që të keni erë të pakëndshme të trupit, kurse çaji i gjebë është burim i antioksidantëve. /Familja Jone

Youtube

Arkiva

Kategoritë