Hën, Sht 25, 2023
Banner Top
Banner Top
Momenti kur shpëtohet vogëlushi nga rrënojat (VIDEO)

Shtatë persona kanë vdekur nga tërmeti  6.4 shkallë i Rihterit që ndodhi mëngjesin e hershëm të së martës, në qendrën e Durrësit.

Ka edhe dëme materiale të konsiderueshëm në zonën e Durrësit, Thumanës dhe Kavajës.

Menjëherë forcat e sigurisë kanë dal në vendin e ngjarjes për t’i shpëtuar personat që mund të jenë nën rrënoja.

Një shpëtim i tillë ka ndodhur pikërisht në Thumanë, ku është shpëtuar një vogëlush.

 Më poshtë mund ta shikoni videon se si forcat e rendit dhe qytetarët e shpëtojnë këtë vogëlush nga rrënojat e shtëpisë së tij:

Youtube

Arkiva

Kategoritë