Hën, Sht 25, 2023
Banner Top
Banner Top
Çfarë ndodh me të vërtetë kur flini me grim?

Ju nuk keni nevojë për një diplomë në dermatologji për të kuptuar se duke fjetur me grim është një ide e tmerrshme. Nuk është mirë për lëkurën tuaj fare!

 Ju mund të mendoni, “është vonë, jam e lodhur”. Por cili është dëmi që ju po i shkaktoni lëkurës suaj?

Epo, dëmi është më i madh sesa mund të mendoni. Të shkosh në shtrat pa larë fytyrën tënde është një lajm i keq dhe mund të ketë një efekt të dëmshëm kumulativ.

Këtu keni gjërat që i ndodhin lëkurës tuaj, nëse nuk e largoni make-upin tuaj para gjumit.

  • Poret bllokohen
  • Ju shfaqen puçrra
  • Dëmtoni qelizat e lëkurës
  • Lëkura juaj bëhet e shurdhër
  • Shpejtoni procesin e plakjes, bëheni me rrudha më shpejt./Familja Jonë

Youtube

Arkiva

Kategoritë