Mër, Nën 29, 2023
Banner Top
Banner Top
Vuani nga syri i thatë kronik? Provoni këto këshilla

Skuqja, shqetësimi i ashpër, grindjet e tepërta dhe pamja e paqartë mund të ndikojnë në cilësinë e jetës suaj. Por, duke iu shmangur irrituesve dhe duke marrë hapa për të zbutur sytë, mund të ndihmoni lehtësimin e sikletit.

Lufto ajrin e thatë

Përdorni një fuzë gjatë gjithë vitit për të luftuar ajrin e thatë nga ajri i ngrohtë dhe ai i kondicionuar, të cilat mund të irritojnë sytë.

Mbani elementet

Vendosni syze dielli, mundësisht që ju japin hije, për të vepruar si një pengesë ndaj diellit dhe erës.

Pushoni shpesh

Mos harroni të pushoni shpesh kur jeni duke punuar në një kompjuter ose ekran video. Mbani ekranin e kompjuterit tuaj nën nivelin e syve dhe bëni pushime të rregullta

Qëndroni larg…

Shmangni ambientet me tym, me pluhur, me erë dhe ambientet e thata

Pini ujë

Qëndroni të hidratuar duke pirë tetë deri në 10 gota ujë në ditë./Familja Jonë

Tags:

Lajme te ngjajshme

Youtube

Arkiva

Kategoritë