Pre, Maj 7, 2021
Banner Top
Banner Top
Virusi i Kinës, përhapet edhe në Meksikë e Kolumbi

Virusi i Kinës, është përhapur edhe në Meksikë dhe në Kolumbi.

Zyrtarët shëndetësorë të këtyre dy vendeve kanë thënë se Meksika dhe Kolumbia, janë duke u ballafaquar me rastet e para të këtij virusi.

Sipas CNN, presidenti meksikan, Andreës Manuel Lopez, ka njoftuar se pacienti i dyshuar me këtë virus ndodhet në Tamaulipas. Kurse sipas tij, pacienti i dytë i mundshëm me këtë virus që është vdekjeprurës është ‘nën vëzhgim’./FamiljaJone

0 Comments

Leave a Comment

Arkiva

Kategoritë