Mar, Qer 18, 2024
Banner Top
Banner Top
Vdes kardiologu Sami Gjoka

Ka ndërruar jetë kardiologu invaziv, dr. Sami Gjoka.

Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës.

“Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, me pikëllim të thellë ka pranuar lajmin për vdekjen e kardiologut invaziv, dr. Sami Gjoka. Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka humbur një mjek dhe humanist të shquar që deri në momentet e fundit dha kontributin e tij profesional për të ndihmuar pacientët që kishin nevojë për shërbime shëndetësore. ShSKUK, iu shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve me rastin e vdekjes së dr. Sami Gjoka”, thuhet në njoftim.

Youtube

Arkiva

Kategoritë