Mër, Maj 24, 2023
Banner Top
Banner Top
Ujësjellësi Prishtina dezinfekton objektet administrative dhe fabrikat e ujit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” si masë parandaluese ndaj koronavirusit ka dizinfekton objektet administrative, fabrikat e ujit etj.

Përmes një statusi në rrjetin social të kësaj kompanie në Facebook, shkruhet kështu:

“Po vazhdojnë të zbatohen masat për parandalimin e përhapjes së Koronavirusit, në përpikëri, nga KRU,, Prishtina,, sh.a.,bazuar në Vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës.
Po dezinfektohen objektet administrative, fabrikat e ujit, stacionet e pompimit, etj.
Tash për tash, dezinfektimi po bëhet në objektin administrativ të ujësjellësit në Podujevë, stacionin e pompave në fshatin Peran dhe fabrikën e trajtimit të ujit në Albanik/ Batllavë.
Vazhdojmë tutje…!

Me nderime”.

Image may contain: one or more people and people standing
Image may contain: one or more people, people standing and indoor

Youtube

Arkiva

Kategoritë