Pre, Maj 26, 2023
Banner Top
Banner Top
Simptomat nga hipotiroidizmi

Hipotiroidizmi, paraqitet atëherë kur gjëndra tiroide nuk prodhon mjaftueshëm hormone.

Hipotiroidizmi prek më shumë gratë se sa burrat dhe kjo sëmundje mund të paraqitet në çdo moshë.

Në fillim kjo sëmundje nuk shoqërohet me simptoma të dukshme, por nëse nuk trajtohet mund të shfaqen probleme të shumta shëndetësore si: obeziteti, infertiliteti, obeziteti dhe sëmundje zemre.

Simptomat e hipotiroidizmit janë:

  • Të ftohtit
  • Shtim në peshë
  • Ngjirje e zërit
  • Flokë të hollë
  • Depresion
  • Kapsllëk/FamiljaJone

Youtube

Arkiva

Kategoritë