Mar, Maj 17, 2022
Banner Top
Banner Top
Nga 687 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

07 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ️Në 24 orët e fundit janë dhënë 211 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ️Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.826.987 doza të vaksinës.

ℹ️Deri më sot 822.309 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ️Deri më sot janë dhënë 101.960 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ️Nga 687 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ️Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. 

ℹ️Sot janë shëruar 13 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.597.

ℹ️Në total numri i rasteve aktive është 403.

➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Arkiva

Kategoritë