Mar, Qer 18, 2024
Banner Top
Banner Top
Disa nga fotografitë e famshme të Monroe (FOTO)

Cdo njeri mund të ketë dëgjuar për Merilyn Monroe dhe historinë e jetës së saj.

Ajo ka qenë aktore, këngëtare dhe modele amerikane. Monroe, u bë seks simbol në vitet e 50-ta dhe 60-ta, duke inspiruar shumë gra që të ndjekin ëndrrën e tyre.

Monroe, ndërroi jetë në një moshë shumë të re, vetëm 36 vjecare.

Sidoqoftë, aktorja ka qenë e pasionuar pas fotografive dhe ka me qindra të tilla që madje janë edhe ikonike.

Disa prej fotografive më të famshme të saj, janë ato të bëra nga fotografi Sam Shaw. Ai e kishte fotografuar Monroe, në disa prej momenteve të saj më private.
Më poshtë mund t’i shikoni disa fotografi që Shaw i kishte bërë asaj gjatë vitit 1957.

Youtube

Arkiva

Kategoritë