Die, Maj 16, 2021
Banner Top
Banner Top
7 mënyra të thjeshta për të hequr qafe rrudhat në pak ditë

Siç e dimë nga dita në ditë, njerëzit në të gjithë botën po kërkojnë mënyrat më të mira dhe aktive për ta mbajtur lëkurën e tyre të re për të qenë më tërheqës. Pavarësisht nga vendi ku shkojmë, nuk ka rëndësi nëse është ditë ose natë, nëse jemi në një takim ose në palestër, të gjithë duam të dukemi mirë. Por ne nuk kemi gjithmonë kohën e mjaftueshme për tu kujdesur për vete, sepse jetojmë jetë të ngjeshur.

Kozmetologët ofrojnë qindra metoda për të mbajtur poret dhe lëkurën tonë të tonifikuar. por ka udhëzime ligjore të natyrës që ne nuk mund t’i mohojmë. Sipas studimit, rrudhat mund të shfaqen falë diellit dhe ekspozimit ndaj UV.

Dhe nga kjo pikë, kemi analizuar dhe përzgjedhur një numër të këshillave dhe maskave më të mira natyrore që zvogëlojnë rrudhat dhe ju lejojnë të kujdeseni për lëkurën tuaj pa lënë shtëpinë. Për më tepër të gjitha këto mënyra që do të zbuloni sot, jo vetëm që ju kursejnë kohë dhe para, por ato gjithashtu do t’ju ndihmojnë të dukeni shumë më mirë.

7. Përdorni fuqinë e një maske agrumesh kundër plakjes së hershme.

6. Përdorni një maskë natyrale të bërë me karota dhe mjaltë për të freskuar lëkurën tuaj.

5. Përdorni përbërësit që keni tashmë në kuzhinën tuaj për të përmirësuar qarkullimin në fytyrën tuaj.

4. Një krem ​​i bërë me vaj ulliri, vazelinë dhe vitaminë E do t’i bëjë qafën dhe gjoksin tuaj të duken 10 vjet më të ri.

3. Përdorni vazelinë në vend të një kremi të rregullt të natës.

2. Përtërini lëkurën tuaj me një maskë të bërë me mollë dhe tërshërë.

1. Hani çokollatë të errët./Familja Jonë

0 Comments

Leave a Comment

Arkiva

Kategoritë