Enj, Kor 18, 2024
Banner Top
Banner Top
SUPË PULE ME BOLLGUR 10+

Gatuar nga : Getoarbë Mulliqi Bojaj
mama.sunshine.food

File pule sa pëllëmba e bebit
1/3 presh
1 rrotëz finok
1 lugë majdanoz të freskët, të grirë imët
2 lugë bollgur
Parmezan

Fileja e pulës zihet me finok dhe presh. Pasi që zihet pula shtohet bollguri me majdanoz – derisa zbutet bollguri (zakonisht 25-30 minuta). Të gjitha bluhen bashkë, dhe pasi ftohet në temperaturë dhome i shtohet djathë i grirë parmezan për shije.
Sipër i shtoni  parmezan.

‼️KONSULTOHUNI me pediatrin e bebeve para se t’i prezantoni ushqimin, gjithashtu informohuni per ushqimet qe kane veti alergjene!‼️

Youtube

Arkiva

Kategoritë