Sht, Nën 25, 2023
Banner Top
Banner Top
Supë me kungull amerikan

Gatuar nga Besime Imeri Ajeti
Këshilla dhe receta për beba dhe fëmijë
Goody Foody

Çfarë na nevojitet?

Kungull amerikan
Patate e bardhë
Kungulleshkë
Qepë
Spec i kuq
Hudhër
Borzilok
Kripë Himalaje
Vaj ulliri
Me maje të gishtave fara chia
Ujë nga eshtrat e viçit
Qumësht

Përgatitja

Fillimisht duhet të fërgohen fare pak  perimet, sa të bashkohen shijet, pastaj shtojmë erëzat, ujin e eshtrave të viçit dhe duhet të lihen të zihen për 20 min

Pas zierjes ujin e mbetur e largojmë  nga tenxherja ndërsa perimet i bluajmë me blender. E kthejmë tenxheren përsëri në zjarr dhe shtojmë pak qumësht.
Në fund e lëmë të marr valën e fundit dhe supa është gati për tu seruar.

Mosha: Mbi 2 vjeç /Familja Jonë

Youtube

Arkiva

Kategoritë