Mër, Nën 29, 2023
Banner Top
Banner Top
Kaçamak i ëmbël

Receta nga : Besime Imeri Ajeti
Goodyfoody

Kaçamak i ëmbël

Miell misri i bardhë
4 lloje të farave
1 lugë mjaltë
1 mollë

Miellin e misrit zieni me ujë, duke e përzier vazhdimisht që mos të ngjitet, gjithmonë duke e lënë në temperaturë të ulët.
Shtoni 4 lloje të farave (susami, luledielli, kungulli dhe liri) i zieni dhe 5 min të tjera.
Në fund fare shtojë 1 lugë mjaltë.

Për dekor, në mënyrë që të tërhiqni mendjen e fëmijëve mund të shtoni mollë të kuqe, dy boronica, dhe banane, ose edhe të tjera. /Familja Jone

Youtube

Arkiva

Kategoritë