Die, Tet 17, 2021
Banner Top
Banner Top
BURGER ME FASULE&ARRA

Gatuar nga : Edona Mulaj
Alba Receta
Këshilla dhe Receta për Beba dhe Fëmijë

PERBERESIT:

  150 gr fasule kafet
  50 gr arra
  2 luge çajit me domate pure
  1 luge çajit me piper i kuq        
  1 luge çajit me kripe
  2 thelpinj hudhra
  50 gr tërshërë
  1 qepë


PERGATITJA:
Fasulet i lëmë 1 natë para në ujë, të nesërmen i ziejmë rreth 1 orë në zjarrë të butë. Kalojmë në makineri për bluarje pak, sepse preferohet të mbesin dhe ca kokrra. Qepën, hudhrat, arrat dhe tërshërën poashtu i bluajë. Mund të shtoni 1 specë pikantë në rast se nuk ju servohet fëmijëve.

Të gjithë përbërësit i bashkojmë, ju japim format dhe i vendosim në tepsi të shtruar me letër. Pjekim rreth 30 min derisa të filloj të marrë ngjyrë.

Shoqërojeni me sallat rucola dhe kos. /Familja Jonë

0 Comments

Leave a Comment

Arkiva

Kategoritë