Hën, Dhj 6, 2021
Banner Top
Banner Top
12 të infektuar nga COVID-19 në Kosovë në 24 orët e fundit

12 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë dhe 16 të tjerë janë shëruar nga kjo sëmundje.

Këto rezultate dolën pas testimit të 1 mijë e 559 mostrave me metodën RT-PCR.

Në raportin 24-orësh gjithashtu theksohet se nuk ka vdekur asnjë person brenda një dite si pasojë e koronavirusit dhe janë vaksinuar 1 mijë e 627 persona. /familjajone

Arkiva

Kategoritë