Enj, Maj 19, 2022
Banner Top
Banner Top
Vdekje e dyshimtë në Prizren, gruaja gjeti burrin pa shenja jete në shtëpi

Një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Prizren.

Rastin e ka raportuar bashkëshortja e viktimës në polici, e cila e kishte gjetur trupin e pa jetë.

Vdekjen e viktimës e ka konfirmuar ekipi mjekësorë në vendin e ngjarjes.

Ndërkaq, Policia e Kosovës e ka cilësuar rastin si “vdekje e dyshimtë”.

“Prizren, 10.03.2022-19:00.  Një femër kosovare ka raportuar se në shtëpinë e saj e ka gjetur pa shenja jete bashkëshortin e saj viktimën mashkull kosovar. Njësit relevante dhe  ekipi mjekësor kanë dal në vendin e ngjarjes ku është konstatuar vdekja  e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për Obduksion, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raport.

Arkiva

Kategoritë