Pre, Gus 19, 2022
Banner Top
Banner Top
Supë pule klasike 10+

Gatuar nga : Getoarbë Mulliqi Bojaj
mama.sunshine.food

1 kofshë pule
2 thelpinjë hudhër
3-4 fije majdanoz të freskët
1/2 qepë e re
2 lugë fluska orizi
2 lugë kos

Kofsha e pulës zihet me qepën dhe hudhrën, derisa mishi fillon e ndahet nga eshtrat.

Fluskat e orizit me majdanoz përzihen me kos dhe në ndërkohë që uji valon largohen hudhra dhe qepa, dhe në atë ujë shtohet përzierja me kos.

Zihet duke u përzier vazhdimisht, derisa fluskat e orizit zbuten tërësisht.

⚠️Supa e njëjtë për 12+ përgatitet me piper të zi, specë të kuqe dhe kripë – të gjitha në përzierjen me kos.

‼️KONSULTOHUNI me pediatrin e bebeve para se t’i prezantoni ushqimin, gjithashtu informohuni per ushqimet qe kane veti alergjene!‼️

Youtube

Arkiva

Kategoritë