Mar, Qer 18, 2024
Banner Top
Banner Top
Rritet sërish numri i viktimave dhe rasteve nga koronavirusi në Itali

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 27359, që do të thotë janë 382 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet të reja janë 2091 duke e çuar në 201505 numrin total i të prekurve. Numri i të shëruarave ka shkuar në 68941, ndërsa 1863 janë në gjendje kritike.

Numri i rasteve aktive është 105202 ndërsa, numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 213341.

Numri i viktimave dhe i raste ka pasur rritje në krahasim me dje.

Youtube

Arkiva

Kategoritë