Pre, Jan 28, 2022
Banner Top
Banner Top
Rama për infektimin e Veliajt: Edhe Lali Erin në distancë e kam mbajtur, ishallah s’ma ka lënë mua stafetën

Teksa është ndalur në një thertore, në Lezhë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kërkoi nga punonjësit që të ruajnë distancën në ambientet e jashtme dhe ne ato të brendshme të mbajnë maska, ndërsa hyri në një tunel dezinfektimi dhe iu mat temperatura.Po ashtu ai komentoi edhe infektimin me COVID-19 të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ndërsa theksoi se ai vet kishte ruajtur distancën me të.

“Distancë në ambientet e jashtme dhe maskat në ambientet e brendshme dhe jeni në rregull. Edhe Lali Erin në distancë e kam mbajtur, ishallah po e kalon lehtë ai dhe s’ma ka lënë mua stafetën”, tha Rama, raporton Tch.

Arkiva

Kategoritë