Mar, Maj 23, 2023
Banner Top
Banner Top
Qime në fytyrë? Ja maska më efektive!

Qimet e tepërt në zonat e pazakonta, prekin 5-10% të grave të të gjitha moshave.

Megjithatë nuk është gjithnjë e nevojshme që të përdorim metoda të dhimbshme për heqjen e qimeve në lëkurë, prandaj ju propozojmë njw maskw propozuar nga revista “Remedy Daily”

Përbërësit:
2 qepë në madhësi mesatare
10-12 gjethe borziloku.

Përgatitja

Shtypni qepër dhe gjethet e borzilokut derisa të krijohet një si pastë, të cilën vendoseni në zonat problematike për 20-25 minuta.

Me pas pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë.

Në të vërtetë, qepa përdoret në rastet problematike kur bien flokët, por e përzierë me borzilokun, ka efekt të kundërt dhe ju ndihmon për të hequr qafe qimet e padëshiruara në fytyrë.

Tags: , ,

Lajme te ngjajshme

Youtube

Arkiva

Kategoritë