Enj, Maj 19, 2022
Banner Top
Banner Top
Pse është mirë të shtoni kivi në çajin jeshil

Bëni një përzierje vitaminash që do të rrisë imunitetin tuaj në maksimum.

Ekzistojnë shumë përfitime shëndetësore të mundshme nga pirja e këtij çaji, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 3 kivi të qëruar,
– gjysmë limoni të prerë në feta,
– 1 lugë gjelle mjaltë,
– 1 qese çaj jeshil,
– 500 ml ujë.

Përgatitja:

Bëni çajin jeshil, hidhni fetat e limonit dhe lini pesë minuta. Ndërkohë bëni lëng nga kivi me blender. Shtoni mjaltin.

Në çajin e ngrohtë (jo shumë të nxehtë) çajin jeshil me limon shtojeni në lëngun e kivit me mjaltë dhe shërbejeni.

Cilësitë nutritive dhe vitaminoze të kivit kaherë janë të njohura, ndërsa çaji jeshil është një antioksidant shumë i fortë, ndaj e keni të qartë se sa i fuqishëm është ky kombinim dhe sa i mirë është për organizmin.

Përveçse një kombinim jashtëzakonisht i shijshëm dhe freskues, ky çaj është një thesar i vërtetë i vitaminave, të cilat do t’ju ndihmojnë të forconi imunitetin tuaj në mënyrë natyrale.

Arkiva

Kategoritë