Mar, Qer 18, 2024
Banner Top
Banner Top
Përsëri lajme të mira nga Italia: Ulet numri i vdekjeve dhe i rasteve aktive

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 27682, që do të thotë janë 323 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet të reja janë 2086 duke e çuar në 203591 numrin total i të prekurve. Numri i të shëruarave ka shkuar në 71252, ndërsa 1795 janë në gjendje kritike.

Numri i rasteve aktive është 104657 ndërsa, numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 220324.

Numri i viktimave dhe i raste aktive ka pasur ulje në krahasim me dje.

Youtube

Arkiva

Kategoritë