Mar, Qer 18, 2024
Banner Top
Banner Top
Pacientja e parë me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, lëshohet për kurim në shtëpi

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut informon se pacientja e parë në këtë vendme virusin korona sot lëshohet në trajtim shtëpiak.Ajo tashmë është testuar për herë të dytë, në përputhje me rekomandimet e OBSH-së dhe ka rezultuar negativ.

Gjendja e pacientëve tjerë është stabile, përfshirë këtu edhe gjendja e pacientes e cila është në aparate të frymëmarrjes. Edhe 5 pacientët e tjerë që po kurohen në spitalin e Dibrës janë në gjendje të mirë shëndetësore, raporton Alsat-M.

Për momentin priten rezultate për tre persona nga Dibra.

Youtube

Arkiva

Kategoritë