Enj, Kor 18, 2024
Banner Top
Banner Top
Mëngjesi 10+ / Boronica Mali me tërshërë

Gatuar nga : Getoarbë Mulliqi Bojaj
mama.sunshine.food


Gatuar nga : Getoarbë Mulliqi Bojaj

1 maje1 lugë  fluska kokosi
½ banane
2 lugë boronica mali të ngrira
½ mango
1 lugë tërshërë

Boronicat e ngrira shkrihen në ujë të valë për 5 minuta. Në ujin e njëjtë zbutet tërshëra. Në enën e tërshërës (nëse është thithë uji tërësisht) shtohen mango e prerë në kube, bananja, boronicat dhe fluskat e kokosit, dhe bluhen me blender dore.

!! KONSULTOHUNI me Pediatrin e bebeve para së t’i prezantoni ushqimin, gjithashtu informohuni për ushqimet që kanë veti alergjene!!

Youtube

Arkiva

Kategoritë