Mar, Qer 18, 2024
Banner Top
Banner Top
Mbi 60 mijë raste të vdekjes nga koronavirusi në SHBA

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë raportuar mbi 60 mijë raste të të vdekurve si pasojë e koronavirusit.

Të dhënat përfshijnë rastet nga 50 shtete, përfshirë Distriktin e Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA-së.

Përndryshe numri i të prekurve ne COVID-19 në SHBA ka shkuar në 1 milion e 39 mijë e 909 raste.

Youtube

Arkiva

Kategoritë