Sht, Nën 25, 2023
Banner Top
Banner Top
Krem supë me selino

Gatuar nga: Ajrina Gashi Hamdiu

Këshilla dhe Receta për Beba & Fëmijë

2 rrënje selino 
1/2 qepë 
1 lugë gjelle miell misri
2 lugë gjelle vaj ulliri
230 ml ujë të mishit/perimeve
Kripë të Himalajeve
Piper i zi
Majdanoz i terur


Benifitet e selinos tek fëmijët janë:

Furnizimi i mirë i vitaminave dhe mineraleve, furnizimi i antioksidantëve, forcimi i sistemit imunitar, ndihmon në problemet e tretjes, ofron mbrojtje për sistemin nervor dhe ndihmon në problemet me kanalet e frymëmarrjes.

Youtube

Arkiva

Kategoritë