Mar, Sht 26, 2023
Banner Top
Banner Top
Klinika Infektive: Një pacient me koronavirus në gjendje të rëndë

Në Klinikën Infektive janë gjtihsej shtatë raste me koronavirus.

“Prej tyre të sëmurë me Covid -19 janë gjithsej 7 raste.

Gjendja e pacientëve të sëmurë me Covid -19, është si vijon:

3 raste janë në gjendje stabile, 2 raste janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive si dhe 2 raste janë në gjendje më të rënduar, duke u trajtuar në repartin e Mjekimit Intensiv, njëri prej tyre është në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik.

Sot nga klinika lirohen 2 pacientë të shëruar”, shkruhet në njoftimin e Klinikës Infektive.

Youtube

Arkiva

Kategoritë