Pre, Dhj 3, 2021
Banner Top
Banner Top
Këto janë kulaçet më të shijshme të kungulleshave që keni provuar ndonjëherë!

Ju do të bëni një vakt të shumë të shijshëm dhe të shpejtë në më pak se gjysmë ore!

Përbërësit:

– 5 kungullesha;
– 500 g djathë;
– 1 vezë;
– 1 filxhan thërrmija buke;
– 1 filxhan miell;
– piper sa mund të kapet me gishta;
– rigon sa mund të kapet me gishta;
– borzilok sa mund të kapet me gishta;
– 1 tufë majdanoz;
– 1 qepë.

Përgatitja:

Kungulleshat grini dhe kulloni mirë.

Shtoni djathin, vezën, piperin, rigonin, kripën, thërrmijat e bukës, miellin, majdanozin, qepën dhe pak borzilok të bluar.

Tundeni mirë përzierjen, pastaj bëni qoftere.

Rrokullisni ato në miell, pastaj në thërrmija buke dhe skuqni në vaj të nxehtë derisa të marrin ngjyrën e artë nga të dy anët.

Shërbejeni me salcë kosi dhe sallatë sezoni.

Ju bëfshin mirë!

Arkiva

Kategoritë