Sht, Kor 20, 2024
Banner Top
Banner Top
ShSKUK pranon donacion 100 mijë maska kirurgjike

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka pranuar donacion 100 mijë maska kirurgjike nga ATS Group, me seli ne Shkup, Maqedoni e Veriut.

Pronari i kompanisë është Z. Sefket Demirovski, një mërgimtar në Turqi.

Vlera e donacionit është 40 mijë euro, donacioni është dhuruar përmes pësonit të autorizuar në Kosovë, z. Driton Shuki, pronar i kompanisë “Avicena”, i cili premtoi qe do të ketë donacione edhe më të mëdha nga ky donator.

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor
Image may contain: 3 people, people standing
No photo description available.

Youtube

Arkiva

Kategoritë