Sht, Mar 23, 2024
Banner Top
Banner Top
Pije plotë shije “MANGO, SHEGË, PANXHAR”

Receta e gatuar nga: Edona Mulaj
Alba Receta

PËRBËRËSIT:

1 panxhar
1 mango
1 mollë
1 shegë

PËRGATITJA

Panxharin e pjekim në furrë për një orë. Pastaj e pastrojmë në ujë të ftohët, e presim në copa të vogla. Njësojë veprojmë me mangon dhe mollën. Kalojmë në blender me pak ujë. Shegës ia marrim lëngun dhe e bashkojmë tek përbërësit tjerë. Kokrat e shegës i vëmë sipër pijes. /Familja Jone

Youtube

Arkiva

Kategoritë