Mër, Maj 31, 2023
Banner Top
Banner Top
Në Meksikë për 24 orë vdesin 353 persona nga koronavirusi

Meksika në vetëm 24 orë ka shënuar 353 vdekje nga koronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë në Meksikë ka konfirmuar se janë edhe 1.997 raste të reja me koronavirus.

Presidenti meksikan, Andres Manuel Lopez Obrador, ka thënë që tani do të fillohet rihapja e ekonomisë së vendit, sidomos për industrinë e motorëve.

Kjo pasi qeveria amerikane dhe prodhuesit e makinave i kanë bërë thirrje Qeverisë së Meksikës që të rihapin fabrikat që i shërbejnë tregut amerikan.

Youtube

Arkiva

Kategoritë