Hën, Kor 15, 2024
Banner Top
Banner Top
6 truqe bukurie që i bëjnë gratë franceze të duken simpatike

Në çdo vend, gratë kanë sekretet e tyre të bukurisë. Por gratë franceze kanë sharmin më natyral në botë sepse në një farë mënyre arrijnë të duken si 18 nga 42 vjeç, si Audrey Tautou.

Sigurisht, nuk ka këshilla universale që mund t’i ndihmojnë të gjitha, por gratë franceze definitivisht kanë disa zakone të dobishme që i ndihmojnë ato të qëndrojnë simpatike në çdo moshë.

Wija ka zbuluar sekretet e rutinës së bukurisë që ndjekin pothuajse të gjitha gratë franceze.

1. Ato nuk e përdorin konturimin

Gratë franceze nuk e pëlqejnë konturin, sepse fshehin tiparet natyrale të fytyrës dhe duken të panatyrshme. Ajo që ato duan është pak nga rrezet e diellit në faqet e tyre për t’i bërë ato të duken të freskëta dhe me shkëlqim.

2. Nuk e mendojnë papërsosmërinë

Nëse shikoni nga afër gratë franceze dhe stilin e tyre, do të vini re se pothuajse të gjitha preferojnë pak çrregullim. Mund të jetë në lidhje me flokët, mund të ketë të bëjë me aksesorët e tyre, si një shall, ose mënyrën e qepjes së rrobave. Kjo i lejon ato të duken të natyrshëm dhe të lira, sikur të mos bëjnë asgjë të veçantë për tu dukur bukur.

3. Ato preferojnë buzët e kuqe

Gjithmonë mund të shkëlqeni duke veshur buzëkuq të kuq. Gratë e Parisit janë plotësisht të bindura për këtë: pavarësisht nga stili juaj, ju mund të vishni xhinse të grisura dhe një T-shirt ose një fustan me një kapelë të madhe. Por shtimi i buzëkuqit të kuq menjëherë do të përmirësojë çdo pamje.

4. Ato nuk bëjnë manikyr francez

Gratë pariziane mendojnë se është i panevojshëm manikyri francez , sepse ato tashmë kanë lindur të bukura dhe nuk duan të shpenzojnë orë të tëra për diçka të parëndësishme. Pra, stili më i popullarizuar i thonjve midis grave franceze është thonjtë e shkurtër me manikyr të qartë ose pa manikyr fare. E njëjta gjë vlen edhe për pedikyrin.

5. Ato shpenzojnë para në prerje flokësh

Gratë në Francë janë të sigurta për një gjë: ju mund të vishni rroba 10 euro dhe askush nuk do ta dijë që ato janë të lira, por prerja e lirë e flokëve  do të shkatërronte plotësisht dukjen. Kjo është arsyeja pse ato janë të gatshme t’i paguajnë një stilisti shuma të majme dhe të frekuentojnë të njëjtin person për shumë vite.

6. Qanta e tyre e grimit nuk është përplot me produkte

Gratë franceze kanë vetëm 2 buzëkuqë: një ngjyrë natyrale dhe një të kuqe për humor të shkëlqyeshëm ose një natë jashtë./Familja Jonë

Youtube

Arkiva

Kategoritë