Die, Sht 24, 2023
Banner Top
Banner Top
39-vjeçarja nga Istogu nuk vdiq nga koronavirusi!

Sevdije Kukleci nga fshati Lluga e Istogut ka ndërruar jetë një muaj më parë si pasojë e sepsës, dhe jo nga koronavirusi ashtu siç ishte përfolur.

Kështu tregon rezultati i nxjerr i autopsisë, në të cilën theksohet se deri të vdekja e së ndjerës ka ardhur “si rrjedhojë e peritonitit fibrinoz-purulent si pasojë e performimit të ulcerës duodenale, e shoqëruar me rënie sistematike të organeve, siç janë insufienca renale dhe infisuenca respiratore”, thuhet në raportin e siguruar nga Klan Kosova.

Youtube

Arkiva

Kategoritë