Die, Sht 24, 2023
Banner Top
Banner Top
10 pacientë me Covid-19 të hospitalizuar, 2 në gjendje të rëndë

Në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 10 pacientë me Covid-19.

Kështu ka bërë të ditur Klinika Infektive në QKUK.

“Prej tyre: 6 pacientë janë në gjendje stabile, 4 me gjendje të rëndë, (2 me oksigjenoterapi dhe 2 në Mjekimin intensiv)”, thuhet në njoftim.

Në klinikë janë edhe 5 pacientë të tjerë negative në Covid-19, por që e vazhdojnë mjekimin./Familja Jonë

Youtube

Arkiva

Kategoritë