Enj, Kor 18, 2024
Banner Top
Banner Top
Wraps dhe Burritos vetëm në një vend!

Burritos janë një prej ushqimeve më të njohura meksikane. Wraps në anën tjetër duket njëjtë sikur burritos, por zakonisht përmban më shumë perime.

Këto dy ushqime aq të shijshme mund t’i hani vetëm në Green and Protein.

Wraps dhe burritos, janë të përgatitura me petë të shtëpisë me miell integral, spinaq të freskët dhe fara liri.

Ato gatuhen çdo ditë të freskëta duke pasur një zgjedhje të mjaftueshme për llojin e dietës vegane, vegjatariane dhe ‘omnivore’  (ushqime me mish).

Këto dy lloje të ushqimeve janë të pasura me proteina, vitamina dhe aminoacide si: Vitaminë A, B12, B1. B6, D, K, magnez, fosfor etj.

Image may contain: food and text

Wraps dhe Burrtos, janë të bollshme dhe përmbajnë vlera të nevojshme për organizmin tonë  të cilat ndihmojnë në shpejtimin e shërimit të trupit tonë pas ushtrimeve fizike: reduktimin e humbjes së masës muskulore; ndërtimin e muskujve; si ndihmesë në mbajtjen e një peshe të shëndetshme; ndalimin e urisë, etj.

Si çdo produkt tjetër në Green and Protein, njëjtë edhe Wraps dhe Burritos, janë shumë të shijshme dhe përveç që ushqejnë qelizat tuaja, ato e bëjnë stomakun dhe shpirtin tuaj të lumtur – të gjitha këto pa u ndjerë fajtor kur i konsumoni ato. /Familja Jone

Youtube

Arkiva

Kategoritë