Enj, Tet 21, 2021
Banner Top
Banner Top
Ushqimet që mund t’i hash natën vonë!

Bajame

20 copë

Ato kanë vitaminë, proteina dhe acide yndyrore omega-3, por po të hash në sasi kanë shumë kalori.

Frenoje veten dhe kujdes që mos të jenë të kripura, kripa stimulon fryrjen.

Çaj mente, xhinxheri ose kamomili

1 filxhan

Pak gëllënka të ngrohta do të ndihmojnë të qetësosh barkun, gazi është një fryrës i zakontë barku.

Dredhëza, mjedra, portokaj

1 filxhan secila

Duhet të qëndrosh larg frutave shumë të ëmbla, mollëve dhe rrushit për të përmendur disa, sepse ëmbëlsia thith lëngjet dhe të bën të ndihesh e fryrë. Frutat e rekomanduara përmbajnë ujë, një zgjedhje ngopëse dhe e shëndetshme dhe janë të pasura me antioksidantë që përforcojnë imunitetin dhe vitamina.

Asparagus

Kërcejtë e asparagusit kanë veti probiotike që ndihmojnë pastrimin e aparatit tretës.

Sasia nuk ka shumë rëndësi sepse shpargujt nuk shëndoshin.

Kos me pak yndyrë

Gjysmë filxhani

Kosi përmban probiotikë që ndihmojnë për pastrimin e aparatit tretës dhe favorizon bakteret e mira të zorrëve. Për më shumë shije, shto ca fruta. Nëse stomaku nuk t’i tret produktet e bulmetit, shmange.

Pulë, ose peshk i pjekur,

100 deri në 150 gram

Ushqimet e pasura me proteina, por pa yndyrë aktivizojnë metabolizmin dhe ndihmojnë të djegësh kalori edhe pasi të ka zënë gjumi. Pranoje ofertën.

Avokado

Gjysmë

Yndyrnat e shëndetshme të largojnë çdo lloj urie, dhe gjymë avocado ju ndihmonë ta shuani këtë ndjesi,.

Ujë

Pi një gotë ujë para gjumit për të nxjerrë kripërat. Shmang ujin e gazuar.

0 Comments

Leave a Comment

Arkiva

Kategoritë