Mër, Jan 26, 2022
Banner Top
Banner Top
Receta për një darkë të shpejtë me mish pule

Kjo recetë e pulës së pjekur me limon dhe piper është receta e cila ju duhet kur keni mysafir të papritur. Si fillim gjoksi i pulës gatuhet në një tigan, më pas futet në furrë me feta limoni të cilat zbuten dhe i japin shije mishit.Mishi i pulës jo vetëm se është një burim i pasur vitaminash, mineralesh, fibre e proteine, por është edhe i shijshëm, një kombinim fitues për ata që kujdesen për peshën.

Përberësit e kësaj recete të shijshme dhe të shpejtë i gjeni më poshtë:

4 copa feta pule pa kocka, pa lëkurë

Gjysmë luge çaji kripë, plus 1/8 lugë çaji kripë e ndarë për më vonë

1 lugë gjelle vaj ulliri ekstra i virgjër

1 limon, i prerë në feta hollë

2 lugë gjelle leng limoni

1 lugë gjelle shurup panje të pastër

2 lugë gjalpë pa kripë, të prerë në copa

1 lugë çaji piper i grirë

Ju bëftë mirë!

Arkiva

Kategoritë