Mër, Jan 26, 2022
Banner Top
Banner Top
Një i vdekur dhe 424 të infektuar nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit

Një person ka vdekur dhe 424 të tjerë janë infektuar nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Këto rezultate kanë dal pas 6 mijë 360 testimeve të bëra nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Sipas raportit 24 orësh  janë shëruar 89 persona dhe 3189 të tjerë janë vaksinuar.

Deri më tani në Kosovë janë vaksinuar 792 mijë e 605 qytetarë me dozën e dytë, përderisa janë administruar mbi 1,7 milion doza të vaksinave./familjajone

Arkiva

Kategoritë